FAQ
FAQ - Pytania i odpowiedziJak wejść na serwer?
To proste! wystarczy, że połączysz się z naszym serwerem z podanego IP : 54.38.201.18:3502


Jak zmniejszyć ping?
Zamknij wszystkie programy które nie są ci teraz potrzebne typu steam itp.


Jak dołączyć do Frakcji/Firmy?
Najpierw musisz wejść na nasze forum GrandTruck.pl. Następnie po zalogowaniu wybierasz dział wybranej Frakcji/Firmy i szukasz wątku "Rekrutacja do .." Jeżeli jest ON można pisać podania a jeżeli OFF musimy poczekać na otwarcie rekrutacji przez szefa.


Gdzie jest urząd?
Urzędy na naszym serwerze są oznaczone czerwoną flagą.Urzędy są umiejscowione w LS, LV, SF oraz FC.Do urzędu można dojechać autobusem - oznaczonym BS na minimapie lub korzystając z auta ze spawnu.Można również skorzystać z /GPS.


Dostałem bana, co mogę zrobić aby go zdjąć?
Aby zostać odbanowany na naszym serwerze musisz napisać swój wniosek w tym dziale,który zostanie rozpatrzony przez osoby zajmujące się tą sprawą - http://grandtruck.pl/forumdisplay.php?fid=30


Dlaczego GrandTruck?
Choćby z powodu doświadczonej administracji. Niektóre osoby z administracji współpracują ze sobą już ponad 3 lata, mają bardzo wysokie doświadczenie i pojęcie o każdych bugach, hackach, co idzie za tym że możecie spokojnie grać na serwerze bez obaw o osoby chcące szkodliwie wpłynąć na rozgrywkę. Drugim powodem jest aspekt, rozwiniętego serwera głosowego, bezproblemowa komunikacja z administracją serwera, możliwość zapoznania mnóstwa osób i przede wszystkim świetna rozrywka. Kolejnym powodem jest fakt że dawny serwer "Polish Grand Truck" jest naszym projektem, pobił on wszelkie rekordy, nabraliśmy tam sporego doświadczenia


Dostałem jaila, jak z niego wyjść?
Aby wyjść z więzenia należy odczekać swoją karę do momentu automatycznego wypuszczenia lub wykupić /kaucje na naszym serwerze.


Jaki jest adres teamspeak3?
Adres naszego serwerowego TeamSpeak3 jest następujący : 31.133.6.8:6350 .


Jak sprawdzić cene pojazdów w salonie?
Aby sprawdzić cenę danego pojazdu należy wpisać podaną cmd na naszym serwerze - /carpedia [nazwa].


Jak załadować towar do pojazdu?
Aby załadować towar na naszym serwerze musimy udać się pojazdem dostawczym lub ciężarowym do załadunku, który jest oznaczony szarym vanem na mini-mapie.Gdy już znajdziemy się na załadunku musimy wpisać komendę /zaladuj gdzie pokaże się nam okienko GUI w, którym będziemy mogli wybrać nasz towar.


Jak rozładować towar?
Towar na naszym serwerze rozładowuje się podobnie jak załadowanie czyli musimy udać się do szarego vana oznaczonego na mini-mapie.Gdy już znajdziemy się na rozładunku wpisujemy komendę /rozładuj.Na wysokości czatu z graczami pokaże nam się ilość score oraz kwota jaką uzyskaliśmy za nasz przewieziony towar.


Jak rozpocząć pracę w pracach dorywczych?
Aby pracować w pracach dorywczych musimy udać się do urzędu, który oznaczony jest czerwoną flagą na mini-mapie.Gdy już znajdziemy się w urzędzie naszym kolejnym zadaniem będzie podejście do okienka gdzie będziemy musieli wpisać /urzad a następnie wybrać poddział Wydział Pracy oraz wybrać interesującą nas pracę.Do wyboru mamy 5 prac dorywczych, które są następujące : Rolnik, Kurier, Rybak, Śmieciarz , Rozwoziciel Pizzy.


Jak uzyskać dane rangi na forum?
Jeżeli chcesz się dowiedzieć jakie rangi można zdobyć na naszym forum to zapraszamy do odwiedziny tego wątku : Kliknij tutaj!


Jakie posiadacie komendy na serwerze?
Całą listę dotyczącą komend na naszym serwerze mogą zaobserwować państwo w owym wątku : Kliknij tutaj!


Jak ustawić bramę przy domku z IKEA?
Aby ustawić bramę otwieraną przy swojej posesji skorzystaj z naszego poradnika, który znajduje się pod linkiem Poradnik by Mich@lo$ - Bramy IKEA.


Jakie opcje posiada V.I.P na serwerze?
Na naszym serwerze ranga V.I.P posiada następujące uprawnienia - Menu V.I.P


Jaka jest aktualna rotacja pojazdów na serwerze?
Aktualną rotację pojazdów na naszym serwerze można zobaczyć na dwa sposoby.Jednym z naszych sposobów jest sprawdzenie Salonów na serwerze.Drugą opcją jest zaglądnięcie do działu Aktualności
gdzie umieszczana jest aktualna rotacja na tydzień.


Jak sprawdzić nowości na serwerze?
Aby sprawdzić nowości na naszym serwerze musimy wpisać komendę /news.


DATA OSTATNIEJ AKTUALIZACJI FAQ: 20.10.2018